آب قلیایی و بیماری قلبی – عروقی

بیماری شریان کرونری (CAD)، شایعترین نوع بیماری قلبی بشمار می رود که عامل اصلی مرگ و میر در زنان و مردان جهان است. که بدلیل مسدود شدن عروق خونی قلب به وجود می آید. عروق قلب، شریان کرونری نامیده می شود. که مسدود شدن این شریان باعث بروز سکته های قلبی می شود. CAD در ابتدا با اکسیداسیون سلول های اندوتلیال آغاز می شود. سلول های اندوتلیال پوشش داخلی عروق خونی را تشکیل می دهد. فرایند اکسیداسیون توسط رادیکال های آزاد انجام می شود که در این زمان بدن را سمی می کند.که سیستم ایمنی بدن ماکروفاژها (گلبول های سفید خون) را به محل آسیب دیده می فرستد تا سلول های آسیب دیده را برداشت کند. نتیجه این است که این سلول های خونی در لایه میانی دیواره عروق قرار می گیرند، لایه میانی دیواره عروقی که زیر، لایه اندوتلیال قرار گرفته ازعضلات صاف و فیبرهای الاستینه تشکیل شده است. در اثر تجمع طولانی مدت رادیکال های آزاد بر روی سلول های اندوتلیال وهمچنین سلول های مرده، کلسیم، کلسترول اکسید شده پلاکهایی در دیواره عروق ایجاد می شود که به تدریج سخت و سختر شده و عروق خونی را مسدود می کند و مانع از اکسیژن رسانی به قلب می شود. دراین هنگام فرد دچار آنژین ( در د در قفسه سینه) یا حملات قلبی می شود.

نقش آب در سلامت قلب :
آیا می دانید که یک فرد با وزن متوسط 70 کیلوگرم روزانه به 6/3 لیتر آب نیاز دارند؟ شاید برای شما عجیب باشد، اما شما مجموع آبی که روزانه وارد بدن می شود را محاسبه کنید. شما حدود 10-8 تا لیوان آب را بطور مستقیم از طریق نوشیدن آب وارد بدن می کنید و 6-4 لیوان آب از مصرف 2 کیلوگرم سبزیجات، میوه جات، آبلیمو، نوشیدنی ها،پروتئین حیوانی ، پروتئین گیاهی، چربی های خوب و کربوهیدرات سالم بدست می آید. 40 تا 60 درصد از غذایی که ما می خوریم از آب تشکیل شده است. با یک محاسبه ساده شما می توانید 70 تا 80 درصد از چیزی که می خورید یا می آشامید از آب (H2O) تشکیل شده است. این نشان می دهد که آب از مهمترین مواد رژیم غذایی انسان بشمار می رود. اما هر آبی برای بدن مناسب نیست، آب شیر شهری، آب در بطری و یا آب تصفیه با آب یونیزه قلیایی قابل مقایسه نیست.

آب یونیزه قلیایی و بیماری قلبی آب یونیزه قلیایی در مقابل سایر آب ها :
آب یونیزه قلیایی، تنها آب طبیعی است که با سایر آبها متفاوت است. مولکول های کوچک آن با سایز (5-6)( مولکول H2Oدر هر خوشه) قدرت جذب و حلالیت آب را بالا می برد و به دفع بهتر سموم و مواد زائد کمک می کند و عمل سم زدایی را در بدن انجام می دهد. آب یونیزه همچنین، املاح حیاتی بدن از جمله اکسیژن و آنتی اکسیدان را برای بدن فراهم می کند، آنتی اکسیدان ها بدن را در مقابل بیماری های مختلف مصون نگه می دارد.
چگونه آب یونیزه قلیایی کار می کند؟ این آب دارای اثرات مستقیم و غیر مستقیم بیولوژیکی است.